פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

צוואה הדדית

צוואה הדדית- מה זה אומר

עריכת צוואה זה דבר חשוב ביותר. על אף שחוק הירושה מסדיר את חלוקת רכושו של הנפטר כאשר אין צוואה, הרי שכל אדם מעוניין שרכושו יחולק באופן שהוא רואה לנכון ועל כן, אין ספק שכדאי להשאיר צוואה בעלת תוקף משפטי מראש. ישנם כמה סוגים של צוואות כיום וישנם זוגות נשואים שמעוניינים לערוך צוואה הדדית. מדובר על צוואה שנערכת בצורה משותפת על ידי בני הזוג ובה הם קובעים חלוקה זהה של העיזבון המשותף שלהם במקרה שבו אחד מהם נפטר.

צוואה הדדית- מה היתרונות?

צוואה הדדית היא ללא ספק הדבר האידאלי עבור הביטחון של בני זוג. עריכת צוואה מעין זאת מבססת בצורה הטובה ביותר את כל מה שנוגע לביטחון הכלכלי של הזוג. מדובר על חוזה ביניהם אשר כולל לא פעם גם את הילדים המשותפים. בצוואה הדדית כל אחד מבני הזוג מוריש את כל רכושו לבן הזוג שיוותר בחיים וזאת בכדי שלא להגיע למצב שבו נלקח חלק מרכושו של האדם שנפטר על ידי מישהו שאיננו בן זוגו. כלומר, יורשים חוקיים לא יוכלו לדרוש לממש את החלק שלהם בעיזבון במידה ואחד מבני הזוג הותיר בצוואה את רכושו לבן או בת זוגו שנותרו בחיים. לא פעם, בהעדר צוואה הדדית, יתכנו שיהיו מחלוקות וסכסוכים הנוגעים לענייני חלוקת הרכש ועל כן, אין ספק שכל זוג שמעוניין יכול לערוך אותה באופן הדדי ובצורה נכונה וחוקית.

למי מתאימה הצוואה?

צוואה הדדית היא צוואה שמתאימה בעיקר לבני זוג שיש להם גם ילדים משותפים. בכדי לערוך צוואה מעין זאת בצורה הטובה ביותר יש צורך בידע מקצועי רחב היקף, מיומנות בכל הנוגע למה שתכלול הצוואה וכיצד היא תנוסח. לכן, חשוב מאוד לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה לצורך עריכת הצוואה המדוברת וזאת בכדי שהוא יצליח לתת מענה לכל תרחיש עתידי שיכול להיות, במסגרת ניסוח הצוואה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

העסקת עובדים סיעודיים זרים

העסקת עובדים זרים

העסקת עובדים  זרים הפכה זה מכבר לנורמה בישראל. יחד עם זאת, התנאים להעסקת עובדים זרים הם מורכבים ולעיתים גם נוקשים. בנוסף, הצורך בהעסקת עובדים סיעודיים

קרא עוד »