פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

גישור גירושין

איך מתחילים הליך גירושין – בלי לשרוף את הבית?

אם אתם רוצים להתגרש או עומדים כבר להתגרש סביר להניח שתצטרכו עורך דין גירושין או דיני משפחה בצד שלכם. לעתים הגירושין יהיו בהסכמה ולעתים כל צד ירצה למשוך לצד שלו ולסחוט כמה שיותר באמצעות הליך משפטי ולו רק כדי לפגוע בצד השני, להתנקם או כאמור כדי להפחית מהנזק הכלכלי שהוא עצמו יחווה כיוון שהצד השני רוצה למשוך לצד שלו גם כן. יש חוקים וסעיפים שונים בנושא הליך גירושין, כיצד זה עובד ומה עושים במקרה של גירושין. הליך זה הנו רגיש מאוד וכדי לסיים אתו בצורה נוחה, נעימה, מהירה ויעילה לשני הצדדים כדאי יהיה לבצע את הליך הגירושין באמצעות עורך דין אחד, מגשר, הפועל לטובת שני הצדדים ואילו הצדדים פועלים לטובת הכנת הסכם גירושין משותף המקובל על שני הצדדים.

כיצד מתחילים הליך גירושין?

האחראי על מתן הגט והדיון בנושא גירושין הוא בית הדין הרבני. כדי להתגרש יש להגיש בקשה לבית הדין הרבני וכדאי להתלוות לעורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה כדי ליישב את ההליך בצורה מהירה ומסודרת. כמו כן לעתים בין הדין ידרוש בניסיון שיקום הזוגיות ויישוב הסכסוכים בין הצדדים לפני מתן הגט. במקרה כזה יהיה על הזוג ללכת לפחות ל4 פגישות עם עובד סוציאלי ולנסות ליישב את הסכסוכים ביניהם ולהגיע לשלום בית. במידה וזה לא צולח כמובן או שאין רצון הצדדים לעשות כן והפערים בלתי ניתנים לגישור גירושין ממשיכים בהליך הגירושין הסטנדרטי.

יש ילדים? כדאי להתחשב בהם:

עבור הילדים הליך הגירושין של ההורים הוא מכה פסיכולוגית ומוראלית קשה במיוחד. לכן על ההורים לגלות אחראיות ולעבור את הליך הגירושין בצורה נעימה, מהירה עם כמה שפחות וויכוחים, מלחמות וסחבת וסידור משמורת, סידור כלכלי ומגורים כמה שיותר הוגן ומקובל על שני הצדדים. 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין דיני חוזים

עורכי דין חוזים, מתמחים בסיוע ללקוחות לנהל משא ומתן, לנסח, לבדוק ולנהל חוזים. הם מתמחים בפתרון סכסוכים או הסדרת הסכמים בין צדדים, בין אם אותם

קרא עוד »