פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

סכסוך בעסק משפחתי – איך פותחים אותו בלי להרוס את הבית?

חלק זה דן בסכסוך הקיים בעסק משפחתי. הוא דן כיצד לפתוח את הסכסוך מבלי להרוס את הבית. זהו נושא שעסקים משפחתיים רבים מתמודדים איתו ויכול להיות קשה לדעת כיצד לפתוח את הסכסוך מבלי להרוס את הבית. זה נובע בעיקר מכך שלא יודעים איך לתקשר בצורה יעילה אחד עם השני ולא מבינים אחד את נקודת המבט של זה.

מה חשוב לעסק דבר ראשון בניהול עסק משפחתי?

עסק משפחתי הוא דבר מאוד מסובך. זה לא קל לנהל ולהפעיל אותו, אבל זה גם יכול להציע הרבה הזדמנויות. על מנת לפתוח את העסק המשפחתי מבלי להרוס את הבית, המפתח הוא שיהיה תהליך ברור כיצד מתקבלות החלטות ומה קורה כאשר הן מתקבלות. מאמר זה מדבר על איך ניתן לנהל סכסוכים בעסק משפחתי וכיצד ניתן להימנע מהרס הבית. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לוודא שיש לך תהליך ברור של איך מתקבלות החלטות ומה קורה כשהן מתקבלות. צריך גם לקבל פתרון לכל החלטה. זה יעזור לכם להימנע מעימותים בעסק המשפחתי ולשמור עליו. 

איך להימנע מסכסוכים משפחתיים?

סכסוך הוא חלק טבעי מהעסק. זה מופיע בכל עסק משפחתי ויכול להיות קשה לניהול. ישנן דרכים רבות לשמור על השקט ולהימנע מהרס של הבית שבנית.

ישנן דרכים רבות לפתוח עסק משפחתי מבלי להרוס אותו. חלקם כוללים:

– יצירת הסכם שכל המעורבים מסכימים עליו

– העסקת יועצים חיצוניים

– עבודה מול עורך דין או מגשר

לדבר לדבר לדבר – המפתח להתנהלות משותפת מוצלחת:

בעסק המשפחתי תמיד יש קונפליקט שצריך לפתור. זה יכול להיות סכסוך בין בני המשפחה או בין המשפחה למשקיעים חיצוניים. המפתח הוא למצוא דרך לפתוח את השיחה מבלי להרוס את הבית.

להלן דוגמאות כיצד ניתן לפתוח בשיחה מבלי להרוס את הבית:

– שאל את השותף שלך מה הם רוצים מתפקידו בחברה. מה הציפיות שלהם?

– התייעצו עם משקיע חיצוני שעמו יש לכם מערכת יחסים קיימת. שאל אותם מה הם חושבים על הרעיון שלך לפתיחת החברה שלך וכיצד הם היו רוצים לראות זאת.

– רשום הערות על כל השיחות שלך וסקור אותן מאוחר יותר עם בן/בת זוגך או חברי צוות אחרים לקבלת משוב על הנאמר ועל ההסכמות שנעשו.

לתיאום פגישה עם משה כאהן עורכי דין >>>

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מה נחשב לתאונת עבודה?

תאונת עבודה היא אירוע המתרחש במקום העבודה, הגורם לפציעות עובדים. תאונות עבודה יכולות להיגרם מגורמים רבים ושונים, כולל טעות אנוש, תקלה במכונות, תנאים מסוכנים או

קרא עוד »