פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

רישיון קבלן – מידע מקיף בנושא

אנשים רבים היו רוצים להקים עסק משלהם אך אינם יודעים כיצד להתחיל. אחד הדברים הכי חשובים שאדם צריך לדעת הוא איך להוציא רישיון קבלן. קבלנים נדרשים לרוב ברישיון על מנת לבצע משימות מסוימות, כגון בניית מבנים או עבודות חשמל. על הקבלנים לעמוד בתקני הבטיחות שנקבעו על ידי המדינה.

רישיון קבלן – הסבר על כך

רישיון קבלן הינו היתר מיוחד המאפשר לקבלנים לעבוד באתרי בנייה. רישיון הקבלן ניתן על ידי המדינה או העירייה ובדרך כלל תקף לשנתיים. על הקבלן להגיש בקשה לרישיון לפני תחילת העבודה בפרויקט, ועליו לשמור אותו עדכני לאורך כל משך הפרויקט.

קבלנים נדרשים ברישיון קבלן על מנת לבצע כל אחת מהפעולות הבאות:

– עבודה כקבלן כללי

– עבודה כבונה בעלים

– עבודה כקבלן עצמאי

– ביצוע שירותי קבלנות עבור אחרים

– ביצוע שירותי קבלנות ללא רישיון עסק או מקצועי

הרישיון נדרש לביצוע עבודות מסוימות

קבלנים רשאים לבצע פעולות מסוימות לפרק זמן מסוים ונדרשים ברישיון. קבלנים צריכים לקבל רישיון מסוכנות המדינה המתאימה כדי להיות זכאים לעבודה. זה כולל את ההיסטוריה האישית של הקבלן, השכלתו וניסיון העבודה. רישיון הקבלן ניתן על ידי המדינה ויש לחדשו כל שנתיים. רישיונות אלו דורשים גם עמלות חידוש המשתנות ממדינה למדינה.

רישום קבלנים הינו הליך מיוחד המאפשר לקבלן לבצע סוגים מסוימים של עבודות ללא צורך ברישיון בתחום. רישיון הקבלן הכרחי לקבלנים העוסקים בין היתר בתחומי הבנייה, האינסטלציה והחשמל. את רישיון הקבלן ניתן לקבל על ידי סיום קורס המלמד את הידע הבסיסי בכל תחום. לאחר סיום הקורס תקבל תעודה שתוכל לשמש כהוכחה לידע שלך לפני העבודה. רישיון הקבלן נדרש על פי חוק לכל מי שרוצה לעסוק בתחומים אלו ללא צורך בשום סוג של תהליך רישוי או השכלה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

המפקח על המקרקעין

מפקח המקרקעין הינו מפקח אשר אחראי על בדיקת ההיבטים השונים בכל מה שקשור לתחום המקרקעין והפיקוח על הבתים המשותפים ויחסי שכנים בבתים ובבניינים משותפים.  המפקח

קרא עוד »

בודק שכר

אדם שבודק שכר הוא אדם שאוסף ומוודא נתונים על שכר העובדים. עבודה זו נעשית בעיקר על ידי משרד העבודה וסוכנויות ממשלתיות אחרות כדי לבדוק אם

קרא עוד »