מה תפקידו של עורך דין הסכם ממון?

הסכם ממון

הסדרת היבטים מרכזיים של ממון ורכוש יכולה להקל מאוד על זוגות נשואים או ידועים בציבור, זוגות לפני נישואין. דרך משפטית מאוד חשובה להעניק שקט נפשי בנושא זה מבעוד מועד היא להיעזר בשירותיו הטובים של עורך דין הסכם ממון. תפקידו של עורך הדין לייצר הסכם שעומד בדרישות החוק ואשר יוכל להיכנס לתוקפו על פי כל דין, במידה ובהמשך ירצו בני הזוג "לפרק את החבילה", כלומר להיפרד או להתגרש. 

מה קורה אם אין הסכם ממון תקין  

אם בני זוג לא נעזרו בעורך דין הסכם ממון או שערכו הסכם כזה שאיננו עומד בדרישות החוק, הם לא יוכלו לדעת מראש מה ייעשה ברכושם. כלומר, חלוקת הרכוש תתבצע על פי החוק היבש (כדוגמת חוק יחסי ממון). נוצר מצב שבו גם אם אחד מבני הזוג נכנס לקשר הזוגי או לנישואין כאשר ברשותו רכוש רב שאותו ירש או הרוויח בזיעת אפיו, תתבצע חלוקה של חצי בחצי. תפקידו של עורך דין הסכם ממון להבטיח את האופן שבו יחולק הרכוש. בלעדי הסכם מהסוג הזה ישנה נטייה לפתוח ב"מלחמת" גירושין מכוערת שבה כל הצדדים יוצאים מפסידים. שונה המצב כאשר אין צורך לפתוח מאפס את הנושא בשלב שבו הקשר הזוגי עולה על שרטון. 

הסכם מקיף בליווי עורך דין 

במשרדו של עורך הדין שמעון האן תמצאו מקצועיות, ידע וניסיון רב בעריכת הסכמים מהסוג הזה. בהסכם ממון שנערך בליווי של עורך דין מקובל להתייחס לכלל הנכסים, הממון והרכוש שעימם מגיע כל אחד מבני הזוג לקשר הנישואין. אפשר בהחלט לכלול בהסכם סעיפים שמתייחסים לצבר של רכוש עתידי. כלומר נקבע מנגנון לגבי חלוקה מוסכמת של נכסים, רכוש, זכויות פנסיוניות, זכויות מוניטין, פירות של נכסים מניבים ועוד.  

משרד עורכי דין שמעון האן עומד לשירותכם >>>

 

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסדרת מעמד בני זוג – הסבר על התהליך
הרעיון של הסדרת מעמד בני זוג הוא להתקדם לקראת קבלת אזרחות לבן או לבת זוג שהם אזרחים זרים. תהליך זה,...
קרא עוד »
מרץ 08, 2022
מגשרת
גישור, הוא הליך בו הצדדים דנים בסכסוכיהם בסיוע אדם חסר פניות, המסייע להם להגיע להסדר. זו עשויה להיות...
קרא עוד »
מרץ 11, 2021
עורך דין ייפוי כח מתמשך – לאחר הדרדרות במצב הרפואי
בעזרת מתן ייפוי כח מתמשך לעורך דין, יכול עורך דין הדין לנהל את כל ענייניו הרפואיים, האישיים, המשפטיים...
קרא עוד »
דצמ 09, 2021