מה תפקידו של עורך דין הסכם ממון?

הסכם ממון

הסדרת היבטים מרכזיים של ממון ורכוש יכולה להקל מאוד על זוגות נשואים או ידועים בציבור, זוגות לפני נישואין. דרך משפטית מאוד חשובה להעניק שקט נפשי בנושא זה מבעוד מועד היא להיעזר בשירותיו הטובים של עורך דין הסכם ממון. תפקידו של עורך הדין לייצר הסכם שעומד בדרישות החוק ואשר יוכל להיכנס לתוקפו על פי כל דין, במידה ובהמשך ירצו בני הזוג "לפרק את החבילה", כלומר להיפרד או להתגרש. 

מה קורה אם אין הסכם ממון תקין  

אם בני זוג לא נעזרו בעורך דין הסכם ממון או שערכו הסכם כזה שאיננו עומד בדרישות החוק, הם לא יוכלו לדעת מראש מה ייעשה ברכושם. כלומר, חלוקת הרכוש תתבצע על פי החוק היבש (כדוגמת חוק יחסי ממון). נוצר מצב שבו גם אם אחד מבני הזוג נכנס לקשר הזוגי או לנישואין כאשר ברשותו רכוש רב שאותו ירש או הרוויח בזיעת אפיו, תתבצע חלוקה של חצי בחצי. תפקידו של עורך דין הסכם ממון להבטיח את האופן שבו יחולק הרכוש. בלעדי הסכם מהסוג הזה ישנה נטייה לפתוח ב"מלחמת" גירושין מכוערת שבה כל הצדדים יוצאים מפסידים. שונה המצב כאשר אין צורך לפתוח מאפס את הנושא בשלב שבו הקשר הזוגי עולה על שרטון. 

הסכם מקיף בליווי עורך דין 

במשרדו של עורך הדין שמעון האן תמצאו מקצועיות, ידע וניסיון רב בעריכת הסכמים מהסוג הזה. בהסכם ממון שנערך בליווי של עורך דין מקובל להתייחס לכלל הנכסים, הממון והרכוש שעימם מגיע כל אחד מבני הזוג לקשר הנישואין. אפשר בהחלט לכלול בהסכם סעיפים שמתייחסים לצבר של רכוש עתידי. כלומר נקבע מנגנון לגבי חלוקה מוסכמת של נכסים, רכוש, זכויות פנסיוניות, זכויות מוניטין, פירות של נכסים מניבים ועוד.  

משרד עורכי דין שמעון האן עומד לשירותכם >>>

 

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לשון הרע בפייסבוק – מה עושים במקרה כזה?
בשנים האחרונות, התרחבות התופעה שבה אנשים מכפישים את האחר ומוציאים את דיבתו רעה ברחבי הרשת. מה בדיוק...
קרא עוד »
אוק 29, 2020
איך מוציאים ויזה לארצות הברית?  כל הדגשים
ארצות הברית ידועה כארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, אך האפשרויות נהיות קצת יותר מוגבלות כאשר תושבי חוץ...
קרא עוד »
יונ 20, 2021
מסירה אישית
איש שליחויות אמין וזריז לא תמיד קל למצוא, בטח שלא מעכשיו לעכשיו. אז איך בכל זאת תוכלו למצוא את השליח...
קרא עוד »
נוב 29, 2020