פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

הסכם שיתוף במקרקעין דו משפחתי – מה זה אומר?

נכס דו משפחתי הוא נכס שיש בו שני בתים ושטח משותף. השטח המשותף הוא המקום שבו נמצאים הבתים, ולרוב מושכר לדיירים. בעולם שיתוף הנכסים, ישנם מספר צדדים שצריכים להסכים על הסכם מורכב. הסכם זה הוא בדרך כלל בכתב והוא לרוב חוזה המגדיר את כללי המשחק וכיצד הדברים יעבדו. 

מדובר בהסכם שיתוף במקרקעין. זהו הסכם בין הקונה למוכר שבו הקונה מסכים לשלם סכום כסף מסוים עבור הנכס שהוא יקנה, ובתמורה, המוכר מסכים לוודא שהקונה יקבל את כל הנכס שלו או שלה. תשלומים בזמן. מאחר וזה נכס דו-משפחתי אזי שהעסקה צריכה להיות מוסכמת ידי כל הצדדים.

זה יהיה הקדמה קצרה לסוג זה של הסכם מכיוון שהוא לא נפוץ במיוחד. זה יכול לשמש במצבים רבים שבהם אתה צריך להעביר בעלות על הנכס שלך. צריך להסכים מי ישלם איזה סכום, מתי הוא צריך לבצע את התשלומים וכו'. המסמך יקבע את הכללים לאופן השימוש בנכס, באילו זכויות וחובות מדובר וכיצד ניתן להעביר בעלות בנכס.

איך מבצעים הסכם כזה?

הסכם שיתוף הוא מסמך משפטי המשמש להגדרת הזכויות והחובות של שני הצדדים. ישנם סוגים שונים של הסכמי שיתוף בנכס, כגון הסכמי שכירות, שכירות, רכישה ומכירה. הסכם שיתוף בנכס הוא הסכם בין שני צדדים או יותר לשיתוף בעלות בנכס. הצדדים המעורבים בהסכם נקראים הבעלים והצד השלישי נקרא הסוכן. הבעלים של נכס לרוב ירצה למכור אותו לגורם אחר, אך לעיתים ייתכן שלא יוכל למכור אותו כי יש גורמים אחרים שרוצים בכך.

לאחר מכן, הסוכן יצטרך לקבל את ההסכם הזה מכל בעלי העניין, כולל הבעלים והצד השלישי, כדי שיוכלו להסכים על מחיר הנכס ולהעביר את הבעלות באיחור מינימאלי. הסכם שיתוף המקרקעין הדו-משפחתי הוא חוזה בין בעל הבית לשוכר. זה יכול לשמש כדי לחלוק בעלות על רכוש בין שני אנשים.

לפרטים נוספים בקרו באתר: http://weislaw.co.il/

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין ירושות

עורכי דין לענייני ירושה הם אנשים המטפלים בחוקיות של תכנון ירושה, עיזבון וירושה. הם עוזרים למשפחות לתכנן מראש בכל הנוגע לנכסים ולכספים שלהן. דיני ירושה

קרא עוד »

עו"ד גירושין

בישראל אחת מכל 3 זוגות מתגרש בסופו של דבר לצערנו הרב. זה מה שהסטטיקה מראה לנו וזו המציאות שאנו חיים בה. אנשים מתאהבים, מתחנתים וכאשר

קרא עוד »