קניית אזרחות זרה, האם זה אפשרי?

קניית אזרחות זרה

אנשים רבים מעוניינים בקבלת אזרחות נוספת על האזרחות בה הם מחזיקים ולא רק בישראל, למעשה השוק שנחשב להכי גדול בדבר הוצאת אזרחות נוספת (ברכישה) הינו השוק הסיני. מדינות שונות מאפשרות הוצאת אזרחות מקומית גם ללא הוכחת קשר או שורשים במקום כמו שמקובל להוציא לדוגמא בעבור ילדים לאזרחים פולנים אלא באמצעות כסף. במקרים רבים קניית אזרחות איננה מתבצעת על ידי תשלום ישיר בעבור האזרחות אלא על ידי הזרמת כספים אל השוק במדינות השונות כמו רכישת נדל"ן או השקעה באגרות ממשלתיות. יש לציין שרכישת אזרחות זרה כמו אזרחות ספרדית פעמים רבות תיקח זמן רב הרבה יותר מאשר קבלת אזרחות במדינות למגורשי ספרד לדוגמא כמו פורטוגל. לפניכם כמה דוגמאות למדינות בהן ניתן לרכוש אזרחות זרה והתהליכים הכרוכים בכך.

סנט לוסיה

בסנט לוסיה ניתן להשיג אזרחות בהשקעה שמתחילה ב-100 אלף דולר. ניתן להשיג את האזרחות על ידי תרומה של 100 אלף דולר לקרן הכלכלה של סנט לוסיה וכמו כן ניתן לקבל אזרחות בסנט לוסיה גם על ידי השקעה בפרויקט נדל"ן מאושר או השקעה של שלוש וחצי מיליון דולר בפרויקט יזמות מאושר.

דומיניקה

אזרחות בדומיניקה מושכת אנשים רבים מכיוון שהיא מאפשרת למחזיקי האזרחות כניסה חופשית למדינות רבות ברחבי העולם. ניתן להשיג את האזרחות לדומיניקה באמצעות תרומה של לפחות 100 אלף דולר לקרן הטרנספורמציה הלאומית או 200 אלף דולר בעבור משפחה בת 4 נפשות. בנוסף ניתן לקבל אזרחות בדומיניקה על ידי השקעה של 200 אלף דולר בנדל"ן.

מלטה

על מנת לקבל אזרחות במלטה יש כמה אופציות שונות. ניתן לתת תרומה שאינה ניתנת להחזר בסכום מינימלי של 650 אלף יורו לקרן פיתוח הלאומית, ניתן להשקיע 350 אלף דולר בנדל"ן או חוזה השכרת נדל"ן של 16 אלף יורו לחמש שנים לפחות והאופציה השלישית הינה רכישת אג"ח ממשלתי בשווי של 150 אלף יורו ולהחזיק באג"ח במש חמש שנים לפחות.

אוסטרליה

אוסטרליה מציאה תכנית תושבות שבטווח הארוך יכולה להוביל לאזרחות. על מנת לקבל תושבות שכזו יש צורך להשקיע סכום של 1.5 מיליון דולר אוסטרלי במיזם מקומי.

קראו גם על: דרכון אירופאי

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה הסמכויות של קבלן רשום ג1?
קבלן שלא רשום במאגר הקבלנים, מבחינה חוקית, יכול לבצע עסקאות בהיקף מסוים. מה המשמעות של העניין? מטבע...
קרא עוד »
ינו 24, 2021
טיפים פנימיים להצלחת עבודה סמינריונית
צלילה לעבודה סמינריונית היא שלב קריטי בכל מסע אקדמי, משימה המשלבת את האתגר של מחקר קפדני עם אמנות...
קרא עוד »
פבר 08, 2024
6 דברים שחובה לדעת על איך בוחרים עורך דין חוזים ומקרקעין
בחירת עורך דין חוזים ומקרקעין היא משימה שדורשת תשומת לב מיוחדת וידע מעמיק. ישנם כמה דברים שחובה לדעת...
קרא עוד »
מאי 26, 2024