פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

תביעת נזיקין

נפלתם ברחוב? זה מה שתעשו

אם נפלתם ברחוב באחד מן הטיולים שערכתם בעיר מגוריכם, דעו כי הנכם זכאים לפיצויים כספיים מהעירייה. למעשה כל רשות עירונית נושאת באחריות לבטיחות תושביה, וזה כולל גם שמירה על בטחון התושבים באמצעות התקנת אמצעי בטיחות נחוצים כשיש מפגעים שונים ברחוב ובמקומות ציבוריים.

ישנם מצבים בהם נפער בור באמצע מדרכה שנמצאת ברחוב, מצב כזה יכול לקרות באופן פתאומי ולא בצורה מכוונת – אך למרות זאת מחובתה של העירייה לתקן מפגעים ציבוריים כאלו כדי שאנשים לא יפלו ויפצעו. במידה והנפילה גרמה לחבלה המצריכה טיפול רפואי, העירייה מחויבת לשלם את הוצאות הטיפול גם כן.

נפילה ופציעה בדרך למקום עבודה

מכיוון שהעירייה אחראית על שמירת הביטחון של התושבים, כל מפגע ציבורי בשטחה נמצא באחריותה המלאה והיא צריכה לפצות את התושבים שנחבלים כתוצאה מכך. כדאי לדעת כי במצבים של נפילה ברחוב או במדרכה בדרך או חזרה מהעבודה, החבלה נחשבת כתאונת עבודה משום שהיא התרחשה בדרך או חזרה ממנה.

לכן קיימת כאן עילה לתביעה מול ביטוח לאומי, אשר אחראית למתן פיצויים כנגד תאונות עבודה. פיצויי התביעה משתנים בהתאם למקרה ולחומרת הפציעה, ובהתאם להוצאות הכספיות בגין הטיפול שהאדם קיבל. אם חלילה האדם שנחבל נשאר נכה כתוצאה מהנפילה הזו, יש לקבוע לזכותו גם אחוזי נכות שיחשבו בתביעת הביטוח.

קבלת פיצויים בסיוע של עורך דין

מקרים של תאונות במרחב ציבורי עלולים להתרחש בכל זמן ובכל מקום. גם כאשר נחבלים במהלך שהות במרכז קניות, הדבר נחשב כפציעה במרחב ציבורי ועל הנהלת הקניון החובה לשאת בעלות הפיצויים בגין הנפילה.

כמו בכל נושא משפטי, גם כאן מדובר על מקרים מורכבים הדורשים ידע מקצועי ובקיאות בהליכי החוק והמשפט, קראו בהרחבה. לכן מומלץ להיוועץ עם עורך דין תביעות ביטוח המומחה בתחומי תאונות עבודה, תביעות מול ביטוח לאומי, תביעות נזיקין ועוד. על מנת שניתן יהיה למצות את מירב הפיצויים מכל הגופים הקשורים לכך, יש להבין תחילה אל מי יש להגיש את התביעה הנזיקית בגין החבלה שהתרחשה. עו"ד מומחה יוכל לסייע לקיצור וייעול תהליך התביעה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: