פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

הנחה בארנונה לעסקים – איך אפשר לקבל הנחה?

רשויות מקומיות רבות פועלות בצורות שונות למשוך אליהן בעלי עסקים, מתוך כוונה שהם יפתחו בשטחן את העסקים שלהם וכך הרשות תוכל להרוויח גם מסים שונים וגם לייצר מקומות עבודה לתושבים המתגוררים בעיר. באופן טבעי, כל רשות מקומית פועלת למשוך אליה עסקים רבים ואיכותיים. האיכות חשובה לא פחות מהכמות. 

אחת הדרכים בהן רשויות מקומיות משתמשות לשם כך, היא באמצעות הנחה בארנונה. כלומר, מראש הרשות מחליטה לא לגבות מחיר מלא מבית העסק, כפי שהיא יכולה והיתה צריכה לעשות, אלא לגבות מחיר נמוך יותר. זאת מתוך הנחה שכך בעלי עסקים רבים יעדיפו להקים בשטחה את העסק שלהם ולא במקומות אחרים. 

צריך לומר, הנחה בארנונה לעסקים זה לא הפרט היחידי שישפיע על בית עסק כזה או אחר, האם לפתוח חנות, מסעדה, בית קפה או כל דבר אחר. אך אין ספק שאם יעמדו בפניו של בעל עסק שתי אופציות דומות לכאורה, הוא יבחר ברשות מקומית שתיתן לו הנחה בארנונה לעסק. 

איך אפשר לקבל הנחות?

בשביל לקבל הנחות יש להכיר היטב את הסיווגים השונים הקיימים ברשויות מקומיות לגבי עסקים, יש לדעת מול מי לעבוד בשביל לבחון כיצד אפשר לקבל הנחה על בסיס נתונים כאלה ואחרים. מי שיכול לעזור בכך הוא עורך דין ארנונה, שיכול גם לבחון לאורך זמן, האם הרשות אכן עומדת בהבטחתה ונותנת את ההנחות לבית העסק כפי שסוכם. 

ההנחות נועדו למשוך, כאמור, בתי עסק, מתוך תפיסה שאומרת שאם בית העסק יעבוד בשטח רשות מקומית מסוימת, אזי שהיא תוכל להחזיר את הסכומים עליהם היא "מוותרת" במסגרת ההנחות, בדרכים אחרות, למשל, דרך מקומות עבודה או אפילו באמצעות הרחבה של פעילות העסק ביישוב. 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מה נחשב לתאונת עבודה?

תאונת עבודה היא אירוע המתרחש במקום העבודה, הגורם לפציעות עובדים. תאונות עבודה יכולות להיגרם מגורמים רבים ושונים, כולל טעות אנוש, תקלה במכונות, תנאים מסוכנים או

קרא עוד »