הנחה בארנונה לעסקים – איך אפשר לקבל הנחה?

רשויות מקומיות רבות פועלות בצורות שונות למשוך אליהן בעלי עסקים, מתוך כוונה שהם יפתחו בשטחן את העסקים שלהם וכך הרשות תוכל להרוויח גם מסים שונים וגם לייצר מקומות עבודה לתושבים המתגוררים בעיר. באופן טבעי, כל רשות מקומית פועלת למשוך אליה עסקים רבים ואיכותיים. האיכות חשובה לא פחות מהכמות. 

אחת הדרכים בהן רשויות מקומיות משתמשות לשם כך, היא באמצעות הנחה בארנונה. כלומר, מראש הרשות מחליטה לא לגבות מחיר מלא מבית העסק, כפי שהיא יכולה והיתה צריכה לעשות, אלא לגבות מחיר נמוך יותר. זאת מתוך הנחה שכך בעלי עסקים רבים יעדיפו להקים בשטחה את העסק שלהם ולא במקומות אחרים. 

צריך לומר, הנחה בארנונה לעסקים זה לא הפרט היחידי שישפיע על בית עסק כזה או אחר, האם לפתוח חנות, מסעדה, בית קפה או כל דבר אחר. אך אין ספק שאם יעמדו בפניו של בעל עסק שתי אופציות דומות לכאורה, הוא יבחר ברשות מקומית שתיתן לו הנחה בארנונה לעסק. 

איך אפשר לקבל הנחות?

בשביל לקבל הנחות יש להכיר היטב את הסיווגים השונים הקיימים ברשויות מקומיות לגבי עסקים, יש לדעת מול מי לעבוד בשביל לבחון כיצד אפשר לקבל הנחה על בסיס נתונים כאלה ואחרים. מי שיכול לעזור בכך הוא עורך דין ארנונה, שיכול גם לבחון לאורך זמן, האם הרשות אכן עומדת בהבטחתה ונותנת את ההנחות לבית העסק כפי שסוכם. 

ההנחות נועדו למשוך, כאמור, בתי עסק, מתוך תפיסה שאומרת שאם בית העסק יעבוד בשטח רשות מקומית מסוימת, אזי שהיא תוכל להחזיר את הסכומים עליהם היא "מוותרת" במסגרת ההנחות, בדרכים אחרות, למשל, דרך מקומות עבודה או אפילו באמצעות הרחבה של פעילות העסק ביישוב. 

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד משתמשים בסימולטור להחזרי מס
הדרך הקלה ביותר לדעת כמה כסף מגיע לכם בתור החזרי מס היא בעזרת שימוש בסימולטור החזרי מס. מדובר...
קרא עוד »
דצמ 22, 2020
גרימת מוות ברשלנות זה יכול לקרות לכל אחד
כאשר מדובר על מקרה של גרימת מוות ברשלנות, רוב האנשים מאמינים כי מדובר על עבירה שכלל אינה קשורה אליהם...
קרא עוד »
יול 07, 2020
האם ניתן לכפות בדיקת אבהות?
נתחיל מהסוף ונבהיר כי על פי התיקון לחוק מידע גנטי משנת 2008, בית המשפט רשאי לכפות בדיקת אבהות על אף...
קרא עוד »
דצמ 24, 2020