פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

רשלנות רפואית בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח נחשב לאחד מסוגי הרשלנות הרפואית הנפוץ ביותר. רוב האנשים מגיעים לחדר הניתוח מתוך ידיעה ברורה כי הם בטוחים ונמצאים בידיים טובות. אך חשוב לזכור כי בעוד ברוב המקרים אכן זהו המצב וכי המטופל ייצא מהניתוח בצורה מוצלחת, אך ישנם מקרים שבהם הצוות הרפואי או הרופא המטפל נוהגים בצורה רשלנית. מדובר על מקרים שבהם הטיפול אינו עומד בסטנדרט המקובל בהתאם לנסיבות האירוע, דבר שגורם לנזק מהותי עבור המטופל. ניתן לשמוע לא פעם על מקרים שבהם הושארו כלי ניתוח בתוך גופו של המטופל, או שלחילופין, המטופל לקה בזיהום חריף עקב טיפול רשלני, דבר שכמובן גרם לו ללא מעט סבל ואי נוחות. במקרים מסוג זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית, על מנת לבחור את סיכויי הזכייה בתיק.

רשלנות רפואית בניתוח – מה עלול להשתבש?

חשוב לזכור כי במהלך הניתוח ישנם לא מעט דברים שעלולים להשתבש ולגרום לנזקים חמורים יותר או פחות למטופל. למעשה, חוסר זהירות או חוסר תשומת לב של הרופא או של הצוות הרפואי, עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך ואף קטלני עבור הפציינט. למשל, ניתן לשמוע על מקרים שבהם עקב בלבול בניירת, החולה הוכנס לניתוח הלא נכון. כמו כן, במהלך ניתוח בחלל הבטן, פרוצדורה לא מדויקת עלולה לגרום לניקוב המעיים או לניקוב של איברים פנימיים אחרים, דבר שכמובן יגרום לסיבוכים לא פשוטים עבור החולה. חיתוך שגוי של עורק או וריד, טעויות הרדמה, טעויות שלא מתוקנות בזמן הניתוח או אי זיהוי מהיר מספיק של פציעות שונות שנגרמו עקב הניתוח, כל אלו נחשבים לרשלנות רפואית. כמו כן, ניתן להכליל ברשימה גם חוסר מספק בבדיקות מקדימות לפני הניתוח, אבחון לקוי או מאוחר מידי של סיבוכים שונים הנגרמו כתוצאה מהניתוח או אפילו חוסר הסכמה של החולה לפרוצדורה מסוימת שהתרחשה במהלך הניתוח.

לסיכום, רשלנות רפואית בניתוח עלולה להתרחש לפני הניתוח עצמו, במהלך הניתוח או לאחר הניתוח. מדובר על טיפול לקוי ורשלני של הצוות הרפואי, אשר אינו עומד בסטנדרט המקובל. מומלץ להתייעץ עם משרד עו"ד שמואל קשיוב שמתמחים בתחום, כדי לקבל תמונה ברורה יותר.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: