פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

עו"ד דיני עבודה

הזכויות שלך כעובד: מה אתה צריך לדעת?

הפיכתך לעובד יכולה להיות אחת החוויות המתגמלות ביותר בחייך, אך חשוב שתדעו את זכויותיכם כעובדים כדי שלא תנצלו את המעסיק שלכם. מדריך זה יציג בפניכם את הסיבות מדוע כעובדים חשוב להיוועץ עם עו״ד דיני עבודה ואיך הוא יעזור לכם להבין כיצד לטפל בכל בעיה שצצה בעבודה כדי שתוכלו ליהנות מעבודתכם ולהרוויח כמה שיותר כסף. אם אתה רוצה ללמוד אילו זכויות יש לך כשכיר וכיצד לדאוג לעצמך בעבודה, פנה לעו״ד המתמחה בדיני עבודה וזכויות עובדים.

 מתי מומלץ לפנות לעו״ד דיני עבודה?

כעובד חדש, מצופה ממך לפעול לפי מדיניות החברה ולכבד את עמיתיך לעבודה. חברות מסוימות מבצעות משובים ומספקות מידע על ההתנהגות לעובדיהן. שימו לב למה שרשום בתקנון החברה בהתייחסות לקוד לבוש, שיח ועוד. זכור שזה בניגוד לחוק עבור כל אדם בעבודה, כולל מפקחים, מנהלים ומנהלים, להטריד אותך מינית. אם זה קורה, דווח על כך מיד לממונה הטרדה מינית ופנה לעו״ד לדיני עבודה!

 לא מופלים נגד

החוק אוסר על מעסיקים להפלות עובדים על בסיס גזע, צבע, דת, מין (כולל הריון), מוצא לאומי, מוגבלות או מידע גנטי.

 תשלום שכר

אם אתה מקבל שכר לפי שעה, המעסיק שלך חייב לשלם עבור כל שעות העבודה ואתה לא חייב לעבוד יותר ממכסת השעות שבועיות. אם משלמים לך משכורת חודשית, המעסיק שלך חייב לשלם לך רק עבור שעות העבודה. במקרה זה, חשוב שתדעו כמה שעות עובדים בדרך כלל בשבוע בחברה שלכם. אם אתה עובד שעות נוספות ,אזי החוק מחייב שהמעסיק שלך ישלם תוספת שעות נוספות לשכר הרגיל. אם אינך בטוח לגבי זכיותיך, מומלץ לפנות אל עורך דין אריק שלועו״ד לדיני עבודה על מנת לאמת את הפרטים.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

המפקח על המקרקעין

מפקח המקרקעין הינו מפקח אשר אחראי על בדיקת ההיבטים השונים בכל מה שקשור לתחום המקרקעין והפיקוח על הבתים המשותפים ויחסי שכנים בבתים ובבניינים משותפים.  המפקח

קרא עוד »

בודק שכר

אדם שבודק שכר הוא אדם שאוסף ומוודא נתונים על שכר העובדים. עבודה זו נעשית בעיקר על ידי משרד העבודה וסוכנויות ממשלתיות אחרות כדי לבדוק אם

קרא עוד »