פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

תביעות ייצוגיות מפורסמות

תביעות ייצוגיות מפורסמות

אם אתם מחפשים אחר מידע אודות תביעות ייצוגיות, או אם אתם רוצים להגיש תביעה מסוג זה , כמו גם במידה ואתם רוצים להבין כיצד מגישים תביעה ייצוגית –  חשוב שתקראו את המאמר הבא בו נפרט אודות תביעות ייצוגיות.

תביעה ייצוגית היא כזאת שמוגשת אל בית המשפט האזרחי על ידי אדם אחד שתובע גוף, חברה, מוסד או ארגון, וזאת תוך שהתביעה מוגשת גם בשמות של התובע אך גם בשמם של כמה וכמה תובעים נוספים שנפגעו מהנתבע.

תביעה ייצוגית מבוססת כמובן על נזקים או מקרים שנגרמו לכמה וכמה אנשים, כמו למשל תביעה במקום עבודה בו התרחשו מחלות או תאונות עבודה, תביעה של גוף מסוים כמו למשל בנק או כל מוסד אחר, תביעה ייצוגית http://www.mt-law.co.il/?CategoryID=242 נועדה לכלול כמה אנשים שיקבלו פיצויים מגוף מסוים, בעוד שתביעה כזאת חייבת להיעשות על ידי עורכי דין המומחים בתחום תביעות ייצוגיות.

איזה מקרים ישנם של תביעות ייצוגיות מפורסמות?

לפני שנפרט, חשוב לדעת כי החל משנת 2010 חלה עלייה משמעותית במספר התביעות שהוגשו לבתי המשפט בארץ, כאשר מדובר בעלייה של 40 אחוזים בכמות התביעות כבר בשנת 2017.

תביעות ייצוגיות מוגשות כיום במגוון נושאים, כמו בנושאי תאונות עבודה, מחלות עבודה, נכות, ביטוח, ניירות ערך, בנושאי בנקאות, הגנת הצרכן, איכות הסביבה ועוד.

כיצד מוצאים איש מקצוע שיכול לייצג אתכם בתביעה מסוג זה?

אם אתם מגישים תביעה ייצוגית כנגד כל מוסד, גוף או חברה חשוב לבחור עורכי דין מקצועיים שיוכלו לסייע לכם בתהליך. עורכי דין מסוג זה חייבים להיות בעלי ניסיון בתביעה ייצוגית ועליהם להיות בקיאים בשלל נושאים משפטיים כמו: תאונות עבודה, הונאה, דיני נזיקין ועוד.

בנוסף חשוב לדעת כי תביעה כזאת כוללת מספר רב של אנשים שמתחלקים בכספי הפיצויים שנפסקו להם על ידי בית המשפט במידה והם זוכים בתביעה, ולכן יש לקחת זאת בחשבון ולהבין מהן ההשלכות של תביעה ייצוגית אותה תרצו להגיש לבית המשפט.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין לפשיטת רגל אביתר כהן

עובדים בחדלות פירעון

עובדים שכירים יכולים להרגיש לרוב ביטחון תעסוקתי / כלכלי בזמן עבודתם בתאגיד כזה או אחר, בהנחה והם עובדים חרוצים ומסורים הממלאים את חובתם על פי

קרא עוד »