פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

משמורת ילדים

משמורת ילדים – מה זה וכיצד זה משפיע על הילדים שלנו

תחום הגירושים נחשב לתחום הרגיש ביותר בעולם המשפט, ואם לא אז בוודאי אחד הרגישים שבהם. ההסבר לכך הוא פשוט, זה נושא שנוגע בחיים האישיים שלנו על הצד הרגיש ביותר, ובפרט זה נוגע ומשפיע בכל מה שקשור לגידול ילדים בטווח הקצר והארוך. 

פרק מיוחד שקשור לילדים בגירושים, מתייחס לכל הנושא של משמורת ילדים, כלומר, מי אמור לקבל אותם וכיצד הצד השני אמור לנהוג באותו זמן. בעיקרון, בישראל קיים כלל של חזקת הגיל הרך, אשר מתייחס לעובדה שילד עד גיל 6, נמצא אצל אימו אלא אם יש סיבה מיוחדת לא להעביר אותו אליה. 

לאחר מכן, מתחיל מה שנקרא משמורת. קרי יכול האב לדרוש משמורת על הילדים ואם הוא יקבל, אז הם יישארו אצלו. בכל מצב אחר, שהוא המצב השכיח, האימא תגדל את הילדים והאב יוכל לפגוש אותם על פי ההסכמים ביניהם. בדרך כלל זה יהיה על בסיס שבועי, פלוס סופי שבוע קבועים. 

מדוע עושים זאת ואיך זה משפיע על הילד?

הסיבה שעושים זאת היא פשוטה. צריך להגדיר איפה וכיצד הילד גדל ברגע שהוריו מתגרשים. מאחר ומבית אחד זה הופך להיות שני בתים שונים, אז יש צורך להגדיר איפה הילד יגדל ובהתאם, כל כמה זמן ומתי הוא יוכל לפגוש את הצד השני. 

מאחר ומחקרים מלמדים שעדיף לילד אצל האם, אז הוא יגדל אצלה ויוכל לראות את האב על פי ההסכם בין ההורים. כמובן שזה יכול להשפיע על הילד בצורות שונות, יש מי שגדל בצורה רגילה ויש מי שנאלץ להתמודד עם לא טראומות, פגיעות ומצבים מאוד לא פשוטים בסיטואציה הזאת, אך לא בטוח שהיא פחות טובה ממצב בו ההורים חיים ביחד ורבים כל הזמן. 

> לייעוץ בנושא צרו קשר עם עורך דין גירושין מומלץ

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין תאונות עבודה

עורך דין תאונות עבודה

תאונות מצערות במקום העבודה עלולות להשפיע על כושר העבודה, להביא לכדי מצב של נכות ולהשפיע במידה רבה על איכות החיים. במקרים שבהם נאלצים להתמודד עם

קרא עוד »