מה חשוב שיהיה מנוסח בהסכם ממון?

הסכם ממון

עומדים לקראת ניסוח הסכם ממון? חשוב לכם להיות רגועים ובטוחים כי הכול כתוב וערוך, ואתם מוגנים? בואו וקראו להלן ותדעו טוב יותר מה עליכם לעשות וכיצד נכון ומומלץ לפעול.

עורך דין מומחה

לפני הכול חשוב לציין כי חשוב מאוד לאתר עורך דין מקצועי ומומחה בתחם הספציפי של עריכת הסכמי ממון. וזאת מכיוון שכאשר התהליך מלווה עם עו"ד בעל ניסיון בתחום הספציפי ניתן להיות רגועים באשר לתהליך כולו. הוא יודע מה חשוב לציין ואילו פרטים יש להזכיר. הוא מפענח נכון ומדויק את התמונה הזוגית שלכם, ומכוון אתכם לעריכת הסכם מפורט ונכון לכם.

מה יהיה מפורט במסמך?

  • גירושין – כל זוג נישא בקול ששון וקול שמחה ומקווה להיות מאושר לאורך ימים ושנים. אבל בקרב זוגות רבים האושר עלול להגיע יום אחד לגבול, והאהבה שאי פעם מילאה את הלבבות פינתה את מקומה לרגשות חיוביים פחות. במקרים רבים הזוגות מגיעים לפסים של פרידה – גירושין. בשלב זה עולים על הפרק נושאים שונים וביניהם גם הפן הכלכלי. למי יהיה שייך הבית? באיזו יחסיות יחלקו את הרכוש המשותף?
  • עסק משותף – בני זוג לא מעטים מנהלים יחד עסק. פעמים הם פתחו אותו יחד ופעמים אחד מבני הזוג פתח והשני הפך להיות שותף פעיל. מה קורה במקרה של גירושין? מה ניתן לעשות כדי למנוע את ההתרסקות של העסק? איך מגנים על ההישגים שהשגתם במהלך השנים ולא הורסים הכול במחי יד מחמת הפרידה המשפחתית ואיך ניתן לעשות הסכם ממון על עסק?
  • רכוש – כל זוג צובר במהלך השנים רכוש משותף. אלו כספי חסכונות, רכישות של רהיטים ומוצרים בעלי ערך וכן הלאה. בהסכם תהיה התייחסות לרכוש הזה ולאופן החלוקה של כל הפריטים הקיימים. כמו כן יוחלט כיצד יחולקו סכומים שונים אשר שייכים לבני הזוג.
  • ירושה עתידית – חשוב להתייחס לעניין של ירושה עתידית. מה יקרה כאשר הורי אחד מבני הזוג יעזוב את העולם ויותיר ירושה בעלת ערך רב? האם גם לבן הזוג יהיה חלק בירושה? ניתן לציין תנאים שונים ופרטים מפורטים לקבלת הירושה לשם הגנה על הרכוש.

המידע באדיבות אורי גנור עורך דין הסכם ממון

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ בחקירה: איך נערכים לקראת חקירה פלילית?
חקירה פלילית מסתמנת כאחד האירועים המלחיצים ביותר, גם בגלל תוכן האירוע וגם מאחר ומדובר על אירוע שאינו...
קרא עוד »
אוק 09, 2018
מדריך חומל: פיצויים מגרמניה לקורבנות השואה
ברוכים הבאים לחקירה מקיפה של הנושא המכריע של פיצויים מגרמניה לקורבנות השואה. כסמכות ראשונה במעלה...
קרא עוד »
נוב 22, 2023
איך מתנהג הנדלן ביוון לאור ההתפרצות הרביעית
שוק הנדל"ן ביוון מהווה שוק פופולארי מאוד בקרב ישראלים. בעשור האחרון ישראלים רבים מוצאים את עצמם...
קרא עוד »
דצמ 26, 2021