פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

משא ומתן חלוקתי

משא ומתן חלוקתי הוא סוג של משא ומתן שבו הצדדים ממוקדים יותר בתוצאות האישיות שלהם מאשר בתוצאה הקולקטיבית.

במשא ומתן חלוקתי, אנשים משתמשים לעתים קרובות בטקטיקות שונות ומניפולציות כדי להשיג את מבוקשם. זה נקרא לפעמים גישת "ניצחון-להפסיד" למשא ומתן. המונח "חלוקתי" נובע מהרעיון שהמשא ומתן עוסק בחלוקת משאב נדיר בין שני צדדים או יותר.

מהי המהות של משא ומתן חלוקתי?

משא ומתן חלוקתי הוא סוג של משא ומתן שבו המשא ומתן החלוקתי רוצה לקבל כמה שיותר מהצד השני. סוג זה של משא ומתן נקרא גם "ניצחון-להפסיד" או "סכום אפס" מכיוון שכל רווח לצד אחד נחשב להפסד לצד השני. במשא ומתן חלוקתי, אין רווחים והפסדים משותפים, ולכן חשוב להיות מסוגל לחשב במדויק את שווי ההצעה שלך ולדעת מה אתה רוצה מהעסקה. במשא ומתן חלוקתי, הצדדים דואגים למקסם את הרווח האישי שלהם. משא ומתן חלוקתי נקרא גם מיקוח תחרותי או מיקוח ניצחון-הפסד.

כיצד מנהלים משא ומתן בצורה נכונה?

משא ומתן הוא מיומנות שיש ללמוד ולתרגל. זה לא משהו שאפשר ללמוד במהירות, אלא יש להבין את המשמעות של התהליך כדי לנהל משא ומתן בצורה הטובה ביותר. ברוב המקרים, משא ומתן כולל שלושה שלבים שונים:

  1. הגדרת יעדים למשא ומתן
  2. זיהוי המטרות של הצד השני
  3. הגשת הצעה והערכת הצעות מהצד השני

משא ומתן הוא תהליך של משא ומתן בין שני צדדים או יותר כדי להגיע להסכמה. זוהי דרך להגיע להסכם, או הבנה הדדית, שבה כל צד עושה ויתורים. כדי להבין את התהליך ולבצע משא ומתן בצורה נכונה, בפרט אם מדובר על משא ומתן חלוקתי, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי של רוחמה ביטה שיעניק כלים ומיומנויות לניהול משא ומתן.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

המפקח על המקרקעין

מפקח המקרקעין הינו מפקח אשר אחראי על בדיקת ההיבטים השונים בכל מה שקשור לתחום המקרקעין והפיקוח על הבתים המשותפים ויחסי שכנים בבתים ובבניינים משותפים.  המפקח

קרא עוד »

בודק שכר

אדם שבודק שכר הוא אדם שאוסף ומוודא נתונים על שכר העובדים. עבודה זו נעשית בעיקר על ידי משרד העבודה וסוכנויות ממשלתיות אחרות כדי לבדוק אם

קרא עוד »