מהי רשלנות רפואית ומי יכול לעזור עם זה?

רשלנות רפואית עלולה להוביל לפציעה ואף למוות. עורכי דין לרשלנות רפואית יכולים לסייע בכל סוג של פגיעה שנגרמה עקב מקרה כזה. רשלנות רפואית היא סוג של פגיעה אישית המבוצעת על ידי ספק שירותי בריאות. זה יכול להיות תוצאה של רשלנות רפואית, אי אבחון או טיפול לא נכון.

רשלנות רפואית מתרחשת כאשר נותן שירותי הבריאות אינו מספק את סטנדרט הטיפול המצופה למקצועו. רשלנות יכולה להיות מכוונת, לא מכוונת או רשלנית. כאשר זה מכוון, זה נחשב הונאה רפואית ויכול להוביל לאישומים פליליים.

רשלנות רפואית שונה מרשלנות מקצועית המתייחסת לרוב לעורכי דין או רואי חשבון הנותנים שירותים בתחומם אך אינם בעלי הכשרה רפואית כלשהי. רשלנות רפואית היא תחום משפט העוסק במעשה רשלני או פסול שבוצע על ידי רופא, אחות או איש מקצוע אחר בתחום הבריאות המעניק טיפול למטופל.

מה זו רשלנות רפואית ואיך מתייחסים אליה? 

רשלנות רפואית היא מונח משפטי המתייחס לאי עמידתו של נותן שירותי בריאות בסטנדרט הטיפול המצופה במקצועו. כאשר זה קורה, זה יכול לגרום לפציעה, מחלה או אפילו מוות.

מקרי רשלנות רפואית הינם לרוב מורכבים ודורשים עורך דין המבין בתחום הרפואי. עורך דין טוב יעזור לכם להבין את זכויותיכם, מה קרה וכיצד הם ייצגו אתכם בבית המשפט.

הכלל הוא שלכל רופא מוטלת החובה להעניק טיפול רפואי מוכשר למטופליו. אם הם מפרים חובה זו, הם עלולים להימצא רשלניים ואחריות לכל פציעות שנגרמו עקב הפרה זו. הדבר עלול להוביל להליכים משפטיים יקרים שעלולים להביא לפיצויים לנפגע הרשלנות.

עורך דין המתמחה בתיקי רשלנות רפואית יכול לסייע בהליכים אלו ולוודא כי תקבלו את הפיצוי המגיע לכם מהרופא הרשלני או מבית החולים.

צרו קשר עם מרקמן טומשין ושות' >>>

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מתבצעת מסירה משפטית אישית כדין?
למסור חבילה לחבר או לשלוח כרטיס ברכה או זר פרחים כאות הערכה או תודה זה עניין פשוט לחלוטין ואף אחד לא...
קרא עוד »
דצמ 25, 2020
נוטריון לאנגלית – השפה הבינלאומית של כולנו
הרבה תושבים מישראל, לרוב סטודנטים, נמצאים בחיפוש אחר משרד עורך דין נוטריון על מנת שיגישו בקשה...
קרא עוד »
פבר 17, 2022
עורך דין בנתניה – כך תדעו אל מי לפנות
מעוניינים למצוא שירותיו של עורך דין בנתניה אשר יסייע לכם להתמודד עם התסבוכת המשפטית שלכם ולעשות זאת...
קרא עוד »
מרץ 06, 2021