פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

קבלת אזרחות ישראלית

האזרחות הישראלית לא קלה להשגה. אדם צריך להיות יהודי, שיהיה לו לפחות הורה אחד שהוא אזרח ישראלי וחי בישראל לפחות שבע שנים. לאקדמיות הצבאיות של ישראל, המחנכות את הבכירים במדינה, יש מדיניות קבלה המחייבת את המועמדים להוכיח את שורשיהם היהודיים. "איננו מסוגלים לקבל מי שאינו יהודי", אמר ראש המשטרה הלאומית נפתלי רביד. "הם צריכים להיות יהודים וליטאים או רוסים".

ישנן דרכים רבות לקבל אזרחות ישראלית, ביניהן התאזרחות והגשת בקשה לאישור שהייה. ממשלת ישראל עבדה על מערכת חדשה שתקל על מהגרים לקבל אזרחות ישראלית. המערכת החדשה נקראת קמפיין "דע את זכויותיך". הוא הושק בספטמבר 2018 ולאחריו התקיים קורס מקוון לעולים שרוצים להיות אזרחי ישראל.

בגלל המורשת הייחודית שלהם, לישראל יש הרבה הזדמנויות להתאזרח. עם זאת, ישנם כמה אתגרים כרגע בעת הגשת בקשה לאזרחות ובקשת היתרי שהייה. משרד העלייה והקליטה אחראי על הטיפול בבקשות לתושבות וכן על מתן אישורי שהייה לאזרחי ישראל. נכון לעכשיו, ישנן שתי רמות של אישור בעת הגשת בקשה להגירה מלאה (עם או בלי אישור עבודה).

קראו על הסדרת מעמד >>>

איך אפשר לקבל אזרחות ישראלית?

ממשלת ישראל נמצאת בתהליך של מתן אזרחות לאנשים שחיים בישראל יותר מחמש שנים. האזרחות החדשה תינתן למי שאינו יהודי ואינו ממוצא יהודי. על הפונים להוכיח כי הם מתגוררים בישראל חמש שנים וכי ברשותם תעודת זהות תקפה, אותה יש להנפיק בשלושת החודשים האחרונים לפני הגשת הבקשה.

ממשלת ישראל מחפשת דרכים להקל על האזרחים לקבל אזרחות וחיים טובים יותר בישראל. מאמר זה דן בתהליך קבלת האזרחות הישראלית, וכיצד הוא ייעשה בעתיד. . נכון להיום, התהליך לקבלת אזרחות ישראלית הוא תהליך מורכב. כיום, הגשת בקשה לאזרחות יכולה להיעשות באופן מקוון. יותר אנשים יוכלו לעשות זאת גם בעתיד. ארגונים רבים עובדים על כך ומקלים על אזרחים לרכוש אזרחות ישראלית במספר דרכים.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

המפקח על המקרקעין

מפקח המקרקעין הינו מפקח אשר אחראי על בדיקת ההיבטים השונים בכל מה שקשור לתחום המקרקעין והפיקוח על הבתים המשותפים ויחסי שכנים בבתים ובבניינים משותפים.  המפקח

קרא עוד »

בודק שכר

אדם שבודק שכר הוא אדם שאוסף ומוודא נתונים על שכר העובדים. עבודה זו נעשית בעיקר על ידי משרד העבודה וסוכנויות ממשלתיות אחרות כדי לבדוק אם

קרא עוד »