בני משפחה של ניצולי שואה – כך תדעו מהם הזכויות המגיעות לכם

בני משפחתם של ניצולי השואה נותרו עם מורשת של טראומה ואשמה. הם נאלצים להתמודד עם הסבל של יקירם ואובדן חירותם. הם גם צריכים להתמודד עם הסטיגמה החברתית הנובעת מכך שיש להם קרוב משפחה שנרדף על ידי נאצים במהלך מלחמת העולם השנייה.

בני משפחה רבים של ניצולי שואה חווים את אותו התמודדות כפי שחוו יקיריהם במהלך השואה. הם צריכים להתמודד עם הטראומה של יקיריהם, שחווים כאב וסבל כבר שנים רבות. יש אנשים שלא מוכנים לשחרר את יקיריהם ובמקום זאת מנסים לברר עליהם יותר. הם רוצים לדעת יותר על מה שהם עברו במהלך המלחמה, מה הם אכלו, איפה הם ישנו וכל פרט אחר שעשוי להיות רלוונטי.

לפרטים על פיצויים לדור שני של ניצולי שואה >>>

בני משפחה של ניצולי שואה – מגיעות לכם זכויות

בני משפחתם של ניצולי השואה מבוקשים מאוד מכיוון שהם יכולים לספק מידע על החיים והזמנים של יקיריהם. בני משפחתם של ניצולי השואה מסוגלים לא רק לענות על שאלות על חוויותיהם, אלא גם לספק תובנה חשובה על חייהם של יקיריהם. הם יכולים להעלות זיכרונות וסיפורים שלא חולקו עם אף אחד קודם לכן, מה שחשוב להיסטוריונים לדעת.

לבני המשפחה של ניצולי השואה יש זכויות, ואפילו יש זכויות לאלמנים של ניצולי שואה. ניתן להכיר בהם כיורש של שאירים ולקבל פיצויים. לבני המשפחה של ניצולי השואה יש זכויות, לפי בית המשפט. החוק נועד להגן על הזכויות והאינטרסים של הניצולים הללו שנמצאים כעת בשנות ה-80 וה-90 לחייהם. פסק הדין הוא צעד חשוב להבטיח שהניצולים הללו לא יישכחו כשהם מזדקנים, אך עדיין יטופלו על ידי יקיריהם.

נושא מורכב – התייעצו עם מומחה

זכויות בני משפחה של ניצולי שואה הן נושא מורכב. הסיבה לכך היא שלניצולים עצמם יש זכויות ואין הגדרה ברורה למי יש זכויות אלו. ככלל, בני משפחה זכאים לרשת רכוש שהיה בבעלות יקירם לפני שנפטרו. יש להם גם זכות לקבל קצבה מהמדינה, אם הם חיים במדינה שיש בה תכנית קצבאות לניצולי שואה.

הזכויות של בני המשפחה משתנות בהתאם לחוק במדינה, אך רוב המדינות מאפשרות להם לרשת רכוש ולקבל קצבה מהמדינה. צורת הירושה הנפוצה ביותר היא באמצעות צוואתו של יקירם שנפטר לפני שהספיקו לעשות זאת בעצמם.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משכנתא חוץ בנקאית – ממה חשוב להיזהר
אם בעבר המשכנתא הייתה מנת חלקם הבלעדית של הבנקים, כיום ישנם גם גופים חוץ בנקאים אשר מספקים משכנתא....
קרא עוד »
פבר 05, 2020
פיצויים לילדי ניצולי שואה
הרבה מאוד ניצולי שואה כבר אינם בינינו. יש הרבה אנשים שהיו ילדים של ניצולי שואה שהוריהם כבר נפטרו...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
ההשפעה המהדהדת של הוצאת ספרים משפטית
כשנווטים את תחום הספרות המשפטית, מבינים במהירות את ההשפעה העמוקה של טקסטים אלה על היבטים רבים של...
קרא עוד »
אוג 23, 2023