פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

הסכם ממון

הסכם ממון ללא עורך דין – האם זה כדאי?

עומדים להתחתן? מזל טוב. אם עדיין לא דיברתם על הסכם ממון, הגיע הזמן. זוגות מאורסים לרוב מרוגשים מאוד ואלו דברים שפחות נעים לדבר עליהם בעתות רומנטיות שכאלו. אבל אם לא תעשו את זה, עלולים להיווצר בעיות בהמשך הדרך.

על מה מדובר? הסכם ממון הוא בעצם הסכם שקובע על חלוקה מראש של הממונות בין הבעל לאישה. ההסכם קובע על פי רוב שמה ששייך לבעל יישאר שלו ומה ששייך לאישה יישאר שלה. 

כמובן שזה מורכב יותר שכן יש להתייחס לצבירת הון משותפת, ירושות לאחר החתונה ועוד. השאלה שרבים שואלים זה האם אפשר לעשות את זה ללא עורך דין? אז המשיכו לקרוא כדי לדעת.

הסכם ממון ללא עורך דין:

הסכם ממון הוא הסכם שעל פניו נראה הסכם פשוט. מה ששלי נשאר שלי ומה ששלך נשאר שלך. אז זהו, שממש לא. על פי רוב, הסכמי ממון שנחתמים לבד בין בני הזוג, בשעת אמת מתגלים כחסרי כל תוקף משפטי בגלל הגדרות לא נכונות ולא מקובלות על שני הצדדים.

בהסכם ממון יש צורך לדעת כיצד להתייחס לסוגיות כמו ירושות מצד הבעל או מצד האישה, איך והאם מחלקים את זה. מה בנוגע לצבירת רכוש משותף. למשל, עסק או השקעות שהיו משותפים לנכסי הבעל והאישה, כיצד הם מתחלקים. בגלל שאין הסכם שותפות על העסקים הללו המצב הוא יותר מורכב.

כאשר הסכם הממון לא מנוסח טוב מבחינה משפטית, אין לו כל תוקף ולמעשה הזוג נכנס למסלול הרגיל שהוא הרבה יותר מורכב ולא נעים.

לכן, ההמלצה שלנו היא לקחת עורך דין מומחה שידע לנסח את ההסכם על פי המצב הפיננסי הנוכחי עם ראייה לעתיד. 

מומלץ לקריאה נוספת:  כמה עולה הסכם ממון? 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין ירושות

עורכי דין לענייני ירושה הם אנשים המטפלים בחוקיות של תכנון ירושה, עיזבון וירושה. הם עוזרים למשפחות לתכנן מראש בכל הנוגע לנכסים ולכספים שלהן. דיני ירושה

קרא עוד »

עו"ד גירושין

בישראל אחת מכל 3 זוגות מתגרש בסופו של דבר לצערנו הרב. זה מה שהסטטיקה מראה לנו וזו המציאות שאנו חיים בה. אנשים מתאהבים, מתחנתים וכאשר

קרא עוד »