גביית מזונות יכול להיות דבר מאוד מתסכל – תנו לנו לעזור לכם קידום יונית גזל

גביית מזונות יכול להיות דבר מאוד מתסכל – תנו לנו לעזור לכם קידום יונית גזל

לאחר שבני זוג החליטו להתגרש – כל אחד מהם יוצא לדרך חדשה וחותר לשפר את מצבו ככל האפשר. כאשר יש גם ילדים בתמונה, טבעי שהם יגורו עם האמא והיא תקבל מהאבא דמי מזונות שנועדו לתמוך בילדים ולבטא את חלקו של האב בגידולם. כדי להסדיר את המצב צריך לקבוע את גובה דמי המזונות בהתאם ליכולת ההשתכרות של האב  ולצרכים של הילדים אשר נגזרים ממספרם וגיליהם, בהנחה שכולם אכן מתגוררים בבית. אחד הסעיפים המרכזיים בהסכם גירושין נוגע לדמי המזונות ודרך קביעתם, כאשר האישה חותרת לסכום גבוה ככל האפשר והגבר מעוניין בסכום נמוך.

גובה דמי המזונות מורכב מהוצאות על מזון, הוצאות על שכר דירה או משכנתא, והוצאות מיוחדות לצורך חוגים ופעילויות וכן הוצאות בריאות. החישוב הסופי תלוי כאמור במספר הילדים ובגיליהם. ילד בן 18 שמתגייס מקבל דמי מזונות בגובה של שליש מתלמיד במערכת החינוך. חישוב גובה דמי המזונות כולל גם הערכה לגבי הצורך בשמירת רמת החיים שבה חיו הילדים לפני הפרידה, וזאת על מנת לשמור אותה גם לאחר הפרידה. החיוב בדמי מזונות מותנה בהכנסה הפנויה של האב (ביחס לזמן הראייה השבועי) רק כאשר הילדים מעל גיל 6. עד אז הוא חייב בדמי מזונות מלאים (רק עבור בני 6 ומטה) ללא קשר להכנסתו ומצבו הכלכלי. במצב של משמורת משותפת ושכר זהה – יש חלוקה בין ההורים וגם אפשרות שלא ישולמו כלל דמי מזונות.

גביית מזונות יכולה להיות דבר מאוד מתסכל אבל יש מה לעשות בעניין. אם האב מסרב לשלם דמי מזונות או מתחמק בעקביות, סיוע משפטי אפקטיבי יוכל לסייע לאם לקבל את מה שמגיע לה לטובת הילדים. אפשר לקבל את דמי המזונות באמצעות פנייה להוצאה לפועל או דרך המוסד לביטוח לאומי. גבייה כזו מתחילה במכתב התראה מעורך דין ונמשך בהליכי גביה בהוצאה לפועל. אפשר גם לקבל את המזונות מביטוח לאומי אולם במקרה זה הם יהיו ברוב המקרים נמוכים מהסכום שנקבע לבעל, וביטוח לאומי ינסה לתבוע ממנו את ההפרש.

למידע נוסף על גביית מזונות היכנסו לאתר של עורכת דין יונית גזל.

כתוב/כתבי תגובה